ASD GWARDIA Opole - strona nieoficjalna

Trzecie w Strzelcach Opolskich

• autor: Trener, 2012-12-10 10:17

Bardzo dobre, trzecie miejsce wywalczyli nasi zawodnicy na Turnieju PIAST CUP, jaki rozgrywany był w dniu 09.12.2012r. w Strzelcach Opolskich…

W stawce sześciu ekip – Piast Strzelce Opolskie I i II, Piast Skawina, UKS Myszków, Unia Racibórz oraz nasza drużyna, zajęliśmy wysoką, trzecią lokatę. Jest to bardzo wysoka pozycja zważywszy na fakt, że jest to kolejny turniej, na który jedzie zupełnie inna, można powiedzieć nowa drużyna. Z dziesięcioosobowej kadry, siedmiu piłkarzy było nowych porównując turniej poprzedni. Dla niektórych piłkarzy takich jak Igor Mokrzycki (rocznik 2005) był to pierwszy turniej w życiu. Czwórka innych zawodników takich jak Mikołaj Gaweł, Michał Witkowski, Tobiasz Tuński (rocznik 2005) czy Michał Krynicki była na turnieju po raz drugi w swojej karierze. Tym bardziej na uwagę zasługuje fakt wyróżnień indywidualnych – dwie bramki strzelone w turnieju dały najlepszy dorobek w naszej drużynie Mikołajowi Gawłowi, a Michał Witkowski został uznany za najlepszego zawodnika naszej drużyny. Słów kilka należy także poświęcić Michałowi Krynickiemu. W swoim drugim turnieju  w  życiu musiał wspiąć się na wyżyny swojego piłkarskiego rzemiosła i po raz pierwszy w stanąć na bramce. Gratulujemy odwagi, a przede wszystkim wspaniałych interwencji.

Cała drużyna zasługuje na uznanie i gratulacje. Wszyscy walczyli i zostawili kawał zdrowia na parkiecie. Humory naszych piłkarzy byłyby być może lepsze, gdyby w ostatnim spotkaniu z wicemistrzem turnieju i zarazem gospodarzem drużyną Piasta Strzelce Opolskie arbiter podejmował bardziej trafne decyzje. Przy stanie 0-0 w kontrowersyjnej sytuacji nie uznał bramki rywalom, by po kilkunastu sekundach po sugestiach kibiców wrócić do tej sytuacji i gola uznać. W ostatnich sekundach meczu natomiast, arbiter po uderzeniu piłki przez Olka Dudę i zdobyciu prawidłowej bramki gola nie uznał twierdząc, że było to równo z syreną czyli w jego mniemaniu już po czasie. No cóż taka jest piłka. Pozostaje życzyć arbitrowi lepszych – przynajmniej w meczach najmłodszych adeptów futbolu, decyzji. Musi mieć bowiem świadomość, że dzieciaki grają przede wszystkim dla „radości grania” i nie można im w ten sposób psuć zabawy.

Oto końcowa klasyfikacja zawodów, wyniki naszej drużyny, skład i strzelcy bramek:

1. Piast Skawina
  2. Piast Strzelce Opolskie II
  3. GWARDIA OPOLE
  4. Unia Racibórz
  5. UKS Myszków
  6. Piast Strzelce Opolskie II

GWARDIA – Piast Strzelce Opolskie I              2-0 (Duda, Gaweł)

Unia Racibórz – GWARDIA                                1-1 (Gaweł)

GWARDIA – Piast Skawina                                0-1

GWARDIA – UKS Myszków                                 2-0 (Tuński, Paszkowski)

Piast Strzelce Opolskie II – GWARDIA              1-0

Skład: Michał Krynicki, Michał Orlik, Tobiasz Tuński (1 bramka), Igor Mokrzycki, Przemysław Walczak, Michał Witkowski, Maksymilian Paszkowski (1 bramka), Radosław Miszta, Michał Gaweł (2 bramki), Aleksander Duda (1 bramka).

Zapraszam również do galerii, na oglądanie fotek z turnieju.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

pon.